SPIŻ @RNI@
GR@AZI
- obrazek
 
***
 
-
Materiały wyświetlane w moim Blogu pochodzą ze źródeł publicznych i są używane wyłącznie do niekomercyjnego celu.Jeśli jesteś autorem materiałów lub właścicielem praw autorskich do nich i w związku z tym nie mogę ich używać i rozpowszechniać ,bardzo proszę powiadom mnie o tym. Wszelkie prawa do publikowanych materiałów graficznych i tekstowych należą do ich właścicieli. GR@ŻYNA
***

czwartek, 2 lutego 2012

WISŁAWA SZYMBORSKAWisława Szymborska (1923 - 2012)
red, 2009-04-28 Poetka, eseistka i krytyk literacki, tłumaczka, felietonistka, laureatka literackiej Nagrody Nobla (1996). Jedna z najbardziej znanych na świecie Polek.
1 LUTY 2012
Wisława Szymborska nie żyje
„Przechodniu, wyjmij z teczki mózg elektronowy
i nad losem Szymborskiej podumaj przez chwilę.”
Wisława Szymborska, Nagrobek-Drugi raz taka Poetka nam się nie zdarzy. Wisława Szymborska - niech odpoczywa w pokoju.

-Olśniła nas wdziękiem, gdy przyszłyśmy do niej pierwszy raz, zapukałyśmy do mieszkania na czwartym piętrze i usłyszałyśmy stukot obcasików, i był w tym taki wdzięk...

-Podarunki od niej zawsze były niezwykłe. Plastikowe makarony, absurdalne papierośnice z ptakami... Ale potrafiła też dać coś naprawdę cennego - wtedy prosiła o anonimowość.
Piosenka ta zegnac bedzie Krakow nasza poetke-noblistke Wieslawe Szymborska.O godz.12:00 zaraz po hejnale z wiezy Mariackiej trebacz odegra te wlasnie piosenke. Zegnaj niezapomniana Wiesiu. To Tobie nalezal sie Wawel !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz